To było gorące spotkanie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z mediami. Wzięli w nim udział parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba oraz kandydaci na Burmistrza Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego. W trakcie konferencji prasowej Marek Olszewski, wezwał swojego kontrkandydata Grzegorza Jóźwiaka do debaty.

Mam nadzieję, że odbędzie się debata, bo to daje jakiś obraz, można sobie wyrobić stanowisko w poszczególnych kwestiach – mówi Marek Olszewski, który odpowiadając na pytania obecnych przedstawicieli prasy stwierdził, że nie widzi problemu w spotykaniu się z mieszkańcami Dziwnowa, w tym emerytowanymi wojskowymi – Wszystkie inwestycje, które powinny być robione, to inwestycje „pro”rozwoje i „pro”miejsca pracy. Możemy sobie w domu zafundować złote klamki, tylko czy to ma sens? Dziwnów to kompleks Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin. To miejscowości, które powinny dać nam pierwsze miejsce w Polsce jeśli chodzi o dobrobyt. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym w tak niewielkim obszarze znajduje się tak duży potencjał. Właściwe inwestowanie środków publicznych, za każdym razem kiedy inwestycja ma dotyczyć mieszkańców Gminy i miasta powinna być podejmowana w referendum. To nie może być tak jak w Kamieniu Pomorskim, nie znamy celu. Tego typu przedsięwzięcia powinny być podejmowane w dyskusji z mieszkańcami. To nie mają być fajerwerki, on jest gospodarzem, on nie jest administratorem, on ma wydawać mądrze publicznie pieniądze co chce osiągnąć w tym mieście. Jestem absolwentem szkoły Głównej Handlowej, zarządzałem dużymi jednostkami i każda z tych jednostek stawała na nogi po moim urzędowaniu. W Trzebiatowie dziękowali mi radni, jak i Ci którzy moicgh rządów doświadczyli. Nie chce w tej chwili mówić o poszczególnych działach w Dziwnowie, bo można budować bardzo długą listę. Muszą być tu mądrze wydawane pieniądze. Gwarantuje, że 2 kadencje, a gmina i miasto Dziwnów będą w czołówce najbogatszych miast w Polsce. Mamy czwarte miejsce pod względem zadłużenia gminy na mieszkańca! – dodał Olszewski.

Poseł Krzysztof Zaremba dodaje, że wybór kandydatów Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje dobrą współpracę pomiędzy rządem a poszczególnymi gminami. – Kontrkandydat Pana Olszewskiego próbuje uciekać od debaty, chcielibyśmy aby media skutecznie do takiego spotkania doprowadziły – stwierdził Krzysztof Zaremba.