Do Szczecina, Międzyzdrojów, Nowogardu, Czaplinka, Kamienia Pomorskiego i Chojny trafią nowe ambulanse zakupione dzięki dotacji z Funduszu Medycznego Ministerstwo Zdrowia. W siedzibie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie odbyło się dziś uroczyste przekazanie karetek.

Na ich wyposażeniu znaleźć można pierwsze w naszym województwie krzesełka kardiologiczne, wyposażone w odpinany, rozkładany system płozowy. Ułatwia on m.in. transport pacjenta po schodach.

– Cieszę się, że ratownicy w naszym województwie będą mieć do swojej dyspozycji kolejne, nowoczesne ambulanse pełne innowacyjnego sprzętu – mówił podczas uroczystości wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. – Pamiętać należy jednak, że te świetnie wyposażone karetki, bez ratowników, to tylko bezużyteczne maszyny. Ich posiadanie i wykorzystanie ma sens tylko wówczas, gdy trafią we właściwe ręce. Nie mam wątpliwości, że ręce medyków pracujących w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie są tymi właściwymi. Dziękuję wszystkim ratownikom za ich codzienną siłę, odwagę i wytrwałość w walce o życie drugiego człowieka. Oby te nowe karetki i nowy sprzęt nie musiały być przez Was często wykorzystywane, ale jeśli już do tego dojdzie – niech pomogą uratować wszystkich pacjentów, do których wyruszycie z pomocą.