Od środy (29.05) w związku z wyjazdami na długi weekend, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać m.in. prędkość pojazdów, pasy bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci – poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Wzmożone kontrole potrwają do poniedziałku.

Nadchodzący długi weekend, który jest związany ze świętem Bożego Ciała, sprzyjać będzie zwiększonemu natężeniu ruchu w całym kraju. Jak poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, wzmożone patrole policji pojawią się na głównych drogach, ale także tam, gdzie jest największe zagrożenie bezpieczeństwa. „Zadaniem policji będzie także dbanie o płynność ruchu oraz niesienie pomocy wszystkim jego uczestnikom” – podkreślił. Poinformował też, że w miejscach, gdzie pojawią się spowolnienia i będą tworzyły się zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Na co szczególnie policjanci będą zwracać uwagę?

„Ponieważ największe zagrożenia niesie ze sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nie zabraknie policjantów z ręcznymi miernikami prędkości oraz radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory” – powiedział Opas. Dodał, że policjanci do walki z piratami drogowymi używać będą również dronów.

„Funkcjonariusze zwracać będą ponadto uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Niezwykle ważnym zadaniem będzie również eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu” – zapowiedział.