21-23 września 2023 r. odbędzie się wyjątkowa impreza motoryzacyjna na wyspie Usedom – 6. edycja KAISER-Classic Tour. Uczestnicy z całej Europy przyjadą swoimi zabytkowymi samochodami, by na zakończenie sezonu wziąć udział w niezapomnianej trasie „Na śladach ostatniego niemieckiego cesarza”.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 21 września o godz. 18:30, kiedy to pierwszy z oldtimerów wyruszy z Heringsdorf na pierwszy etap trasy długości około 14 km. Godzinę później na lotnisku w Heringsdorf odbędzie się pierwszy test równomierności jazdy. Wieczór zakończy oficjalne przywitanie w restauracji „Alt Heringsdorf” w Heringsdorf.

W piątek, 22 września, oldtimery ruszą do Polski, odwiedzając m.in. Świnoujście, gdzie zostaną przywitane przez prezydenta miasta czy Wolin. Dalej pojadą w kierunku Kołobrzegu z jego zabytkową latarnią morską z XVII wieku.

W Rajdzie udział biorą miedzy innymi takie pojazdy jak Citroen HP 5 rocznik 1924 – najstarszy pojazd i z najsłabszym silnikiem 11 KM. Samochód uczestniczył w rajdzie który odbył się w Paryżu z okazji 100. rocznicy pierwszego Citröena HP 5. Ma prawie 100 lat i nadal jeździ. Kolejny interesujący pojazd to Mercedes Benz SSK rocznik 1928 – jest to bardzo cenny i rzadki egzemplarz.