Sprzedażą drobnych upominków czy ciast a przede wszystkim morsowaniem „Kurki Wodnej” rozpoczęło się granie w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyzdrojach. Jak mówią organizatorzy, przed mieszkańcami nie lada atrakcję oraz szereg licytacji atrakcyjnych przedmiotów. 

Już od kilku lat w wybranych miastach w Polsce podczas finałów WOŚP kwestują wolontariusze z przenośnym terminalem, umożliwiającym płatności zbliżeniowe na rzecz WOŚP. Tak będzie również w tym roku. Wolontariusz z terminalem powinien nosić specjalną koszulkę z informacją o tym, że przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi. Będzie na niej napis „Zbliż się do Orkiestry”. W trosce o bezpieczeństwo transakcji, każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Swoje datki można wpłacać zarówno tradycyjnie, zbliżeniowo, jak również poprzez Blik.

Orkiestra gra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.