Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim. Tym razem zebrane podczas finału środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Finał w Kamieniu Pomorskim odbywał się tradycyjnie w Hali Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W trakcie tegorocznego finału można było spróbować wyrobów gastronomicznych oraz ciast od pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ostrzyc się u Pana Roberta Kozłowskiego z zakładu „Wena” czy zrobić kolorowe warkoczyki albo pomalować twarz. Na piętrze odbywał się bal kostiumowy dla najmłodszych.

Podczas Finału można było zobaczyć pokazy tańca w wykonaniu Klubu Tańca Sportowego „Focus” oraz Szkoły Tańca „Keep”. Jak co roku nie zabrakło ogródka lodowego ufundowanego przez firmę „Anex”.

Najważniejszymi punktami niedzielnej imprezy były licytacje. W tym roku podzielone je na te odbywające się w salce kinowej oraz te które odbywały się na scenie głównej. Licytacją wieczoru był tort ufundowany przez Wiesława Żelka. Wylicytował go Burmistrza Stanisława Kuryłło za 2019 złotych. 2 tys. złotych osiągnęła koszulka żużlowego wicemistrza świata Bartosza Zmarzlika, natomiast 1,6 tys. zł kajak MKŻ Opti.

Całkowitą kwotę uzyskaną podczas zbiórki podamy jeszcze dziś wieczorem.