W poniedziałek przedstawię skład rządu – Koalicję Polskich Spraw, przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że trwają rozmowy z parlamentarzystami kilku ugrupowań, a termin expose ustali z marszałkiem Sejmu.

Mamy szansę zbudować ponadpartyjną Koalicję Polskich Spraw. Dekalog Polskich Spraw to nie program PiS, lecz oferta zawierająca punkty programowych także innych partii – powiedział Mateusz Morawiecki. Mówił, że chce pokazać, że ponad podziałami politycznymi są sprawy najważniejsze dla Polaków.

Premier przyznał, że nie chce by nowy rząd, jakikolwiek by on nie był, koncentrował się na komisjach śledczych, przeszłości i zemście. Chcemy spojrzeć wyłącznie w przyszłość, bo tego przede wszystkim chcą Polacy – powiedział.

Morawiecki mówił, że przedstawia propozycję konkretnych zmian, które mogą doprowadzić do realnej poprawy życia PolakówMamy niepowtarzalną szansę, żeby zbudować koalicję polskich spraw, koalicję ponadpartyjną – podkreślił.

Premier zapewnił, że Dekalog Polskich Spraw nie jest programem Zjednoczonej Prawicy ani Prawa i Sprawiedliwości, tylko ofertą polityczną i wspólnym mianownikiem najważniejszych punktów programowych, które zaczerpnięto także z programów innych partii.