Dla chłopców klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie ferie były czasem spędzonym bardzo aktywnie. 13 stycznia 2018r. grupa czterdziestu trzech zawodników wraz z opiekunami wybrała się na obóz sportowy do Hotelu Mistral Sport **** do Gniewina.

W ciągu tygodnia spędzonego w miejscu, gdzie podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii,  uczniowie trenowali bardzo intensywnie na stadionie oraz w hali sportowej. Do treningów przygotowywało ich poranne rozbieganie. Wysiłek, jaki włożyli w treningi, nie przeszkodził im w aktywnym udziale w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz w zwiedzaniu stadionu Ergo Arena w Gdańsku.

Pomiędzy treningami i sparingami zawodnicy relaksowali się hotelowym basenie. Dla chętnych było także zorganizowane wyjście na kręgle i na krytą pływalnię. Młodzi sportowcy chętnie korzystali także z hotelowych atrakcji, jak bilard, siłownia, czy sala fitness.

Pobyt w Gniewinie należy uznać za udany. Uczniowie pewnie jeszcze długo będą wspominać wyjazd. Pozostaje tylko czekać na następne tak przyjemnie spędzone ferie.

Agnieszka Rybacka