W niedzielę odbyła się II tura spinningowych zawodów o tytuł Mistrza Koła. Tym samym sezon sportowy koła dobiegł końca. Na przystani wędkarskiej spotkali się koleżanki i koledzy, którzy uczestniczyli w zawodach wędkarskich organizowanych przez koło w roku 2022 roku. Zakończenie sezonu sportowego jest zawsze miłym wydarzeniem w życiu koła, gdyż wtedy ogłaszane są nazwiska mistrzów w w/w kategoriach, a także koleżanki i koledzy mogą poznać wyniki klasyfikacji generalnej po sportowym sezonie. Ceremonia wręczania mistrzowskich tytułów odbyła się w godzinach popołudniowych.

O godzinie 7.00 na parkingu obok mostu, przy drodze na Dziwnów ostatnie w tym roku otwarcie II tury Zawodów Spinningowych. Frekwencja dopisała: prawie 40 zawodników. Szybka odprawa prowadzona jak zwykle przez Prezesa Kola, losowanie numerów startowych, instrukcja dokumentowania złowionych ryb i jak zwykle wędkarskie towarzystwo udało się na z góry upatrzone miejscówki. Na zawodach spinningowych łowimy na wszystkie możliwe przynęty sztuczne określone gatunki ryb. Złowione ryby są fotografowane na miarce,(wszyscy mają jednakowe miarki) i punkty przyznawane są nie za wagę, lecz za rozmiar ryby wyrażonej w centymetrach. Oczywiście jak zawsze obowiązuje zasada „złów i wypuść”, więc każda ryba wraca po zrobieniu zdjęcia do wody. Czas przeznaczony na łowienie to 4 godziny. Zanim przenieśliśmy się z zakończeniem zawodów na wędkarską przystań, w międzyczasie docierały do zespołu obsługującego zawody różne informacje. A to, że ktoś złapał dużego szczupaka, a to że ktoś ma sporo okoni- jak to na zawodach. Aż wreszcie wybiła godzina „prawdy” i Komisja Sędziowska mogła definitywnie zweryfikować „newsy” i policzyć punkty wyłaniające zwycięzcę II tury, a w następnej kolejności mistrza koła w kategorii spinning.

Po policzeniu wszystkich sfotografowanych ryb zwycięzcą II tury kategorii juniorzy został:
1. Robert Maciejewski – 300 pkt.
Kategoria seniorki i seniorzy:
1. Paweł Majchrzak – 4150 pkt.
2. Damian Górski – 3950 pkt.
3. Zbigniew Przybycień – 3910 pkt.
4. Kamil Rząsa – 760 pkt.
5. Arkadiusz Wereszka – 660 pkt.
6. Tomasz Dziuba – 600 pkt.
7. Piotr Frydrych – 540 pkt.
8. Sławomir Nowak – 500 pkt.
9. Grzegorz Nowak – 500 pkt.
10. Paweł Szlendak – 380 pkt.
11. Andrzej Włodarczyk – 340 pkt.
12. Stanisław Markiewicz – 240 pkt.
13. Piotr Kajzler – 220 pkt.
14. Przemysław Kondrat – 200 pkt.
15. Krzysztof Nomejko – 140 pkt.
16. Zygmunt Kasica – 100 pkt.

Pozostali zawodnicy nie punktowali, czyli nie złowili żadnej ryby. Czas na podanie wyników w klasyfikacji rocznej.

🥇🏆🏆🏆🥇
Klasyfikacja generalna kategorii spławik:
🏆 Mistrz Koła Juniorów w roku 2023 – Jakub Stępień
🏆 Mistrzyni Koła Kobiet w roku 2023 – Iwona Turek
🏆 Mistrz Koła Seniorów w roku 2023 – Kamil Rząsa

Klasyfikacja generalna kategorii spinning:
🏆 Mistrz Koła Juniorów w roku 2023 – Robert Maciejewski
🏆 Mistrz Koła Seniorów w roku 2023 – Paweł Majchrzak

Sezon sportowy zamknięty. Znamy nazwiska mistrzów, ale tak naprawdę mistrzami i wygranymi jesteśmy wszyscy. Zawodnicy, którym dane było spędzić czas wśród przyjaciół „po kiju”, w znakomitej sportowej i towarzyskiej atmosferze oraz organizatorzy, którym udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane sportowe imprezy. To jest sukces nasz wszystkich i niezależnie od osiąganych wyników możemy wszyscy z dumą spojrzeć wstecz. Zostały jeszcze 2 miesiące wędkarskich ostatków i powoli będziemy żegnać rok 2022. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Z kronikarskim i sędziowskim pozdrowieniem
Bogdan Milczarski