Szanowni Państwo!

Zaproponowano mi po raz pierwszy, aby wziąć udział w wyborach parlamentarnych do Sejmu, na co się zgodziłem. Propozycja startu jaką otrzymałem w wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości jest ciekawym wyzwaniem. Podejmując decyzję o starcie zacząłem się zastanawiać nad tym jakie korzyści przyniesie to przede wszystkim mieszkańcom powiatu kamieńskiego oraz tym którzy tu żyją.

Oczywistym jest to, że szansa aby powiat Kamieński miał swojego posła w sejmie musi nastąpić pewnego rodzaju konsolidacja wyborców, którzy są wyborcami Prawa i Sprawiedliwości i tymi, którzy głosują nie na partie polityczne tylko na konkretnych ludzi z różnych powodów.

Powodów, aby oddać głos na człowieka, który mieszka w danym powiecie jest kilka. Najważniejszym z nich jest znajomość problemów i potrzeb występujących w danym regionie. Najlepiej o potrzebach wiedzą ci, którzy tu żyją i im zależy na polepszeniu standardu życia w Powiecie Kamieńskim jak i również w całej Polsce. Ponownie zaznaczymy nasze miasto na politycznej mapie Polski w taki sposób, że tu są ważne sprawy na które trzeba zwracać uwagę, mówię tu przede wszystkim o szpitalu , bo obecnie to najbardziej palący problem każdego mieszkańca i turysty, który tu żyje lub przebywa.

Bardzo zależy mi na szpitalu jak wielu mieszkańcom chociaż obecnie jako opozycyjny radny wojewódzki nie mam narzędzi prawnych, aby problem rozwiązać ,bo w dużej mierze zależy to od władz Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Wiem, że takie sprawy są bardzo trudne do rozwiązania, bo pieniądze tu grają kluczową rolę a w naszym powiecie wiecznie ich za mało. Start w wyborach parlamentarnych kogokolwiek z naszego regionu powoduje, że rodzi się konkurencja i politycy zabiegając o głosy wyborców zaczynają interesować się danym regionem i to już samo w sobie powoduje że padają propozycje lepsze lub gorsze z różnych stron aby coś zmienić albo doinwestować. Różnica w tym na ile które są realizowane i kto jest w tym wiarygodny. Obecny rząd zrealizował wiele obietnic wyborczych, które polepszają standard życia mieszkańców całej Polski. Warto tu przytoczyć kilka istotnych zmian i obietnic, które zostały przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizowane.

Z zakresu polityki rodzinnej to np.

 • Program Rodzina 500 + na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia – program, który znacznie poprawił sytuację polskich rodzin, dał im bezpieczeństwo i perspektywę rozwoju.
 • Prawo wyboru w sprawie sześciolatków w szkole. Po zmianie to rodzice decydują, co jest lepsze dla ich dzieci. Czy rozpocząć naukę w szkole podstawowej w wieku 6 lat.
 • Program Dobry Start to 300 zł dla każdego ucznia. Przed rozpoczęciem roku szkolnego na każde uczące się w szkole dziecko poniżej 20. roku życia lub do 24.roku życia w przypadku niepełnosprawnych pieniądze, które pozwalają zakupić np. rzeczy przydatne do edukacji.

Z zakresu polityki dla „seniorów”

 • Obniżenie wieku emerytalnego z 67 do 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn wyszło z założenia, że Polacy cenią sobie wolność wyboru. Jesteśmy różni, mamy różne palny, marzenia i priorytety. Dla niektórych praca jest pasją, inni chcą podróżować, jeszcze inni marzą, aby na jesień życia mieć czas dla bliskich 
 • Wyższe renty i emerytury od marca 2019 r. 1100 zł brutto to minimalne świadczenie. Przy czym o 25 % wzrosły najniższe świadczenia w latach 2016-2019r.
 • Emerytura +, czyli ” trzynastka” dla emerytów. Państwo powinno dbać o obywateli, którzy kładli fundamenty pod naszą gospodarkę i państwo.

Z zakresu klimatu i zdrowia

 • Program Czyste Powietrze – 103 mld zł do 2029 r. na dofinansowanie inwestycji poprawiających jakość powietrza to ponad 3 mln domów, które są lub będą modernizowane. Obecnie między innymi gminy Kamień Pomorski, Golczewo, Międzyzdroje podpisały umowy na możliwość składania dokumentacji w urzędach gmin.

Z zakresu polityki rozwoju

 • Dzięki sprawnemu zarządzaniu państwem udało się przyspieszyć tempo wzrostu gospodarczego z 3,9% w 2015 do 5,1 % w 2018 roku.
 • Uszczelniona luka VAT z 20,6% w 2016 roku do 12,5 % w 2018 roku. Dzięki temu przychody zwiększyły się o kilkadziesiąt miliardów i dzisiaj te pieniądze nie trafiają do oszustów i przestępców a wracają do Polaków.
 • Zmniejszenie deficytu z 42,6 mld w 2015 roku do 10,4 mld w 2018 roku. Mimo przełomowych, wielomiliardowych programów społecznych, prorodzinnych i rozwojowych zadbano o dobry stan finansów publicznych.
 • Cyfryzacja w miejsce biurokracji to np. 7 mln PIT-ów za 2018r. złożonych dzięki usłudze Twój e-PIT. 
 • Repolonizacja np. Pekao S.A. i PKL.
 • Spadek bezrobocia do ok. 5 % jako jeden z priorytetów i największych sukcesów rządu.
 • Podwyższenie płacy minimalnej o 500 zł od 2015 roku.
 • Mały ZUS dla drobnych firm.
 • Obniżenie podatku CIT z 19 % do 9 %

Z zakresu rolnictwa

 • Pomoc klęskowa dla gospodarstw, która wynosiła nawet do 1000 zł/ha
 • Dopłaty do paliwa rolniczego

Z zakresu bezpieczeństwa

 • Ponad 100 przywróconych posterunków w tym w Dziwnowie.
 • Bezpieczeństwo energetyczne – terminal LNG w Świnoujściu a obecnie plan jego rozbudowy.

I wiele innych programów, zmian tych małych jak i dużych takich jak cyfryzacja w obszarze rolnictwa czy też życia codziennego jak np. brak konieczności wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego samochodu wraz z ubezpieczeniem. Planowanych większych przedsięwzięć jak BALTIC Pipe dzięki czemu nasz kraj zdywersyfikuje dostawy gazu lub też tunel w Świnoujściu i nowa droga S3, która jest w budowie.

Drodzy mieszkańcy wybierajmy rozsądnie i bez emocji kierując się lokalnymi potrzebami i patriotyzmem. Dziś jako radny złożyłem już wiele interpelacji w różnych sprawach z zakresu samorządu województwa zachodniopomorskiego, ale ważnych dla naszego normalnego życia na temat rond, dróg, ścieżek rowerowych, dworca PKP i innych spraw. Mam nadzieję, że samorząd województwa zrealizuje zgodnie z odpowiedzią np. nowy dworzec PKP. Dziękuję i zachęcam wszystkich do głosowania ,bo już w październiku rozpocznie się nowa ciekawa kadencja. 

Numer 20 na liście Prawa i Sprawiedliwości
Dziękuję za każdy oddany głos

źródło:
Materiał Sponsorowany
Przez KW PiS