We wtorek 13 sierpnia br. odbyła odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wolinie. Burmistrz Ewa Grzybowska zarekomendowała Radnym przekazanie ok. 22 tyś. zł na sporządzenie projektu budowy nowej drogi w Dargobądzu. Projekt jest niezbędny, aby ubiegać się o 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych u Wojewody Zachodniopomorskiego. 

Inwestycja dotyczy 700 metrów drogi w Dargobądzu, odcinek od dawnej drogi numer 3 w kierunku Karnocic. Przewidywana szerokość ok. 5 metrów. Droga w formie pieszo-jezdni o nawierzchni z kostki brukowej. Wniosek Burmistrz Wolina został przyjęty pozytywnie, wszyscy Radni głosowali za.

– Ciągle szukamy dofinansowań i pieniędzy na inwestycje spoza naszego ograniczonego budżetu. Przez te pare miesięcy naszej kadencji sporo dofinansowań udało się już wywalczyć. Kolejne nasze wnioski czekają na rozstrzygnięcia. Ciesze się, że również Radni opozycyjni dostrzegają tę skuteczność i przy kolejnej walce o dofinansowanie postanowili nas wesprzeć, głosując za tym projektem. Z tego miejsca pragnę wszystkim Radnym podziękować – komentuje Ewa Grzybowska