Mateusz Morawiecki weźmie udział w poniedziałkowej debacie wyborczej w TVP. „Widzimy się w polskiej telewizji” – napisał premier w mediach społecznościowych. Wczoraj swój udział w dyskusji zapowiedział szef PO Donald Tusk.

Wczoraj szef PO Donald Tusk zapowiedział w Rzeszowie, że będzie na debacie wyborczej w TVP.Mam nadzieję, że słyszy mnie pan Kaczyński. Jarosławie Kaczyński może masz odwagę chociaż przyjść do swojej telewizji, pod skrzydła swoich funkcjonariuszy Rachoniów i innych tego typu PiS-owskich namiestników telewizji, stanąć do debaty ze mną. Ja będę o 18 w tej telewizji – poinformował lider PO.

Dziś na X (dawny Twitter) Mateusz Morawiecki dodał post, w którym przekazał, że to on będzie reprezentował PiS w poniedziałkowej debacie w TVP. „Nie mogę się doczekać! Widzimy się w polskiej telewizji! #TuskZnaczyBieda” – napisał premier.

Trzecią Drogę, czyli sojusz PSL-u i Polski2050, reprezentować będzie Szymon Hołownia, a Konfederację Krzysztof Bosak. Nazwiska swojego reprezentanta lub reprezentantki nie ujawnia jeszcze Lewica, a jej politycy nie wykluczają, że do poniedziałku mogą jeszcze zmienić zdanie.

Debata ma odbyć się 9 października, w poniedziałek o godz. 18.30.