– Było to dla nas oczywiste, że ten port należy zmodernizować. Chcemy, aby Kamień Pomorski miał największą w Polsce marinę, stąd decyzja o rozbudowie całego kompleksu – powiedział na uroczystym otwarciu minister Marek Gróbarczyk. Zadanie, które oprócz nowego portu pozwoliło na zmodernizowanie także ulicy Wilków Morskich wraz z otoczeniem zostało wykonane w 100% ze środków zewnętrznych. 

– To wydarzenie dla nas mieszkańców miasta i Gminy jest ważna i wyjątkowa. To wspólne spotkanie jest potwierdzeniem tego, że wspólnie dużo można. Przez okres ostatnich dwóch lat zrobiliśmy rzecz wielką. Realizacja tego zadania to początek rozwoju miasta na brzegu Zalewu Kamieńskiego. Nie tylko marina, ale także port rybacki są dla nas bardzo ważne. To rozwój, ale i w pewien sposób zachęcenie do tego, aby Kamień Pomorski zaznaczył swoją obecność jeszcze bardziej na mapie krajupowiedział Stanisław Kuryłło. 

Firma Adama Dzika wykonała 55 metrów nabrzeża dla łodzi rybackich. Wybudowano magazyny rybackie oraz budynek administracyjno-techniczny. Swój wizerunek zmieniła także droga, która odcinkowo jest modernizowana wraz z siecią kanalizacyjną.

Wierzę, że kultywowanie rybactwa na naszym terenie, będzie początkiem wielkich zmian, które chcemy aby były kontynuowane i by rybactwo na Pomorzu Zachodnim było coraz bardziej zauważalne. To spotkanie pokazuje, że przy dobrych relacjach pomiędzy samorządem – województwem i rządem można wiele zrealizować. Powiem tylko jedno, to 15 mln złotych ze 100% dotacją. Kamień Pomorski nie dołożył do tego złotówkipodkreślił Burmistrz. 

Kamień Pomorski będzie miał nową marinę

Kolejnym naszym zadaniem na tym szlaku będzie rozbudowa Mariny. Podpisaliśmy już stosowne dokumenty, będzie to inwestycja która ożywi nasz teren. Za to także chciałbym podziękować bardzo panu Ministrowi Markowi Gróbarczykowi. Jego inicjatywa, aby stworzyć coś wyjątkowego na szlaku żeglarskim sprawi, że będziemy mieli obiekt na 650 jachtów!powiedział Burmistrz.

Urząd Morski przekazał Gminie Kamień Pomorski część lądową na terenie gdzie powstanie nowa Marina.