Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie kończy pierwszą część projektu pn. „Otwieramy się na siebie”. W ramach tego działania w ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy konkurs na inicjatywy lokalne. We wtorek (21.06) w sali widowiskowej golczewskiego ośrodka kultury odbyło się spotkanie grup społecznych wnioskujących o realizacje działań lokalnych. Liderzy zespołów zaprezentowali swoje kreatywne pomysły, które będą miały swoje finały od sierpnia do października br. Działania, które zakwalifikowały się do realizacji to: 

– „Poza siecią” (autorzy: Aktywni Offline)

– „Letnia akademia teatralna” (autorzy: Aktywna młodzież)

– „Poezja jest dobra na wszystko” (autorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej)

– „Nakręceni na Golczewo” (autorzy: Roztańczeni)

– „Kwiatowe cuda wianki” (autorzy: Działamy dla Wspólnego Dobra)

– „Wszyscy jesteśmy tacy sami” (autorzy: Razem)

Autorami tych projektów są mieszkańcy naszej gminy. Wydarzenia, które będą organizowane w ramach ww. działań są skierowane do wszystkich grup społecznych i mamy nadzieję, że tematyka spotka się z szerokim odbiorem wśród mieszkańców.  Na wtorkowym spotkaniu była z nami obecna m.in. pani Beata Pawłowicz – animatorka kultury z Narodowego Centrum Kultury. Dziękujemy pani Beacie za merytoryczną opiekę i wszelkie wsparcie przy realizacji pierwszej części działania.

Wszystkie inicjatywy będą koordynowane i wspierane w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022. Gratulujemy Wszystkim pomysłodawcom inicjatyw i już dziś gorąco zachęcamy do czynnego udziału w działaniach proponowanych przez lokalne grupy. Do zobaczenia!