Na ten moment wielu rodziców, a przede wszystkim uczniów czekało latami! W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęły się prace remontowe. Co ważniejsze, obejmą one nie tylko dach zabytkowego budynku, ale stworzenie nowoczesnego boiska przed budynkiem. Działanie nie byłoby możliwe, gdyby nie decyzja Burmistrza Stanisława Kuryllo o ubieganie się o środki na ten cel w ramach rządowego programu Polski Ład.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Kamień Pomorski! Dziś miałem wielką przyjemność podpisać umowę z wykonawcami oraz oficjalnie przekazać plac budowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Inwestycja ta była niezwykle wyczekiwana przez mieszkańców od kilkudziesięciu lat, gdyż boisko sportowe oraz budynek szkoły stanowi część pięknie położonego kompleksu w centrum miasta i jest na codzień wykorzystywane zarówno przez uczniów jak i mieszkańców całej okolicy – mówi Burmistrz Stanisław Kurłłyło.

Zakończenie prac planowane do końca roku szkolnego 2022 / 2023. Koszt inwestycji to 4,2 mln zł. Budowa obejmuje wykonanie wielofunkcyjnego boiska szkolnego, w tym położenie nowej murawy, budowę trzytorowej bieżni z nawierzchnią poliuretanową o długości 60 metrów, piaskownicy do skoku w dal oraz placu zabaw.

Całość zadania zamknie przebudowa dachu budynku szkoły, który w chwili obecnej stanowi duże zagrożenie dla użytkowników obiektu.

To kolejna inwestycja zmieniająca wizerunek naszego miasta , poprawiająca bezpieczeństwo i nie ostatnia. O całym planie inwestycyjnym na lata 2022-2023 poinformuję Państwa w przyszłym tygodniu – zapewnia Burmistrz Stanisław Kuryłło.