Trzy fabrycznie nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2022 r. samochody do transportu odpadów komunalnych zasilą Międzyzdroje. Jak mówi Burmistrz Mateusz Bobek, zakup trzech specjalistycznych samochodów – śmieciarek do odbioru i transportu odpadów komunalnych zdaje się być niezbędnym dodatkiem do nowego PSZOK-u.

Nowe śmieciarki, to trzyosiowe auta na ramach Mercedesa o ładowności 21 metrów sześciennych. Jedna ze śmieciarek będzie wyposażona w myjkę. Nowy sprzęt będzie posiadał nowoczesny elektryczny system ładowania, co wpłynie na niższą emisję hałasu.

Śmieciarki będą wyposażone w kamery, a dodatkowo na jednej znajdzie się myjka. Da to możliwość uruchomienia nowej usługi dla mieszkańców – mycie i dezynfekcję kontenerów na odpady!

– Nie zwalniamy tempa i dążymy do tego, by nasze miasto było nowoczesne i jak najlepiej wyposażone, w trosce o bezpieczeństwo, ład i ekologię. Najkorzystniejszą ofertę przetargową przedstawiła firma Terberg Matec Polska Sp z o.o. z Warszawy na kwotę 3,5 mln złotych – informuje Burmistrz Mateusz Bobek.