Kamieński Dom Kultury będzie miał nowego dyrektora. W związku z brakiem zainteresowania i ofert w konkursie zorganizowanym na to stanowisko, Burmistrz Kamienia Pomorskiego zdecydował się na powierzenie obowiązków pani Małgorzacie Michałowskiej. Od 1 lutego do końca 2019 roku będzie ona pełnić funkcję szefa jednostki.

– Pani Małgorzata Michałowska to przedstawiciel młodego pokolenia, mieszkanka Kamienia Pomorskiego pełna energii, nowych pomysłów. Jestem przekonany że sprosta wyzwaniom dzisiejszego czasu, poprawi i zbuduje nową pozycję KDK, posiada ku temu odpowiednie predyspozycje – przekonuje Burmistrz Kamienia Pomorskiego.

Nowa dyrektor jest magistrem sztuki. Małgorzata Michałowska urodziła się w Kamieniu Pomorskim. Ukończyła z wyróżnieniem i nagrodą dla najlepszego absolwenta wydziału studia magisterskie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Bardzo dobrze włada językiem angielskim. Zna także język niemiecki, hiszpański oraz turecki. W swoim dorobku ma szereg wystąpień na sympozjach, w tym m.in w Fordham Uniwersity w Nowym Jorku. Odbyła 7 – miesięczny staż w Galerii MauMau Works oraz 3 – miesięczny staż w Muzeum Kobiet w Stambule. W 2015 roku uzyskała nagrodę Marszałka Województwa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. W 2017 roku zaprezentowała wystawę indywidualną w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.