Lokomotywa uśmiechu ma na celu integrację środowisk sportowych ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego. Cała akcja rozpocznie się w Stargardzie w dniu 4 września 2019 roku na trasie do Pyrzyc. Po 21 dniach po zatoczeniu „koła” akcja znowu zawita w Stargardzie. Po tej „sztafecie” zgromadzone środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz hospicjum opiekującym się najmłodszymi pacjentami.

W dniu 19 września br. (czwartek) do Kamienia Pomorskiego zawita sztafeta z Goleniowa, a dzień później biegacze z Powiatu Kamieńskiego przebiegną 54 km do Świnoujścia.

W związku, iż jest to akcja mająca charakter charytatywny zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Start odbędzie się w Kamieniu Pomorskim i będziemy pokonywać trasę Wrzosowo, Dziwnówek, Dziwnów, Międzywodzie, Kołczewo, Wisełka, Warnowo, Międzyzdroje, Świnoujście. Każdy uczestnik sztafety będzie mógł pobiec, pojechać rowerem lub przejść się z kijkami – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Dlatego zachęcamy do udziału w sztafecie. Nie ważne czy pokonacie z nami 100 metrów, czy 1 kilometr, czy 20 kilometrów, a może 54 kilometry. Liczy się szlachetny cel. Tym samym proponujemy by małymi kroczkami zbierać już środki na ten cel. W trakcie Dziwnowskiej Ligi Biegowej oraz na Wspólnym Wieczornym Bieganiu, które odbywa się w Kamieniu Pomorskim pojawi się puszka do której będzie można wrzucić parę złotych. Osoby, które nie uczestniczą w/w wydarzeniach, a chciałyby wesprzeć akcję prosimy o dokonywanie wpłat na konto bankowe Klubu Biegacza Kamień Pomorski pod numerem 73203000451110000004114210 z dopiskiem „Lokomotywa Uśmiechu”.

Więc tak: bawmy się, biegajmy, cieszmy się zdrowiem, a przy okazji pomagajmy bo to nam świetnie wychodzi.