Pielęgniarki ze szpitala w Kamieniu Pomorskim zwracają się z apelem do Starosty Józefa Malca oraz członków Zarządu Powiatu o rozważenie i racjonalne podjęcie decyzji w sprawie likwidacji kolejnych oddziałów placówki medycznej. – Dalsza współpraca ze spółką EMC jest niemożliwa – czytamy w piśmie, do którego udało się dotrzeć naszej redakcji.  

„Wiele z nas zaczynało tu pracę. Szpital funkcjonował wtedy w pełnej formie z wszystkimi oddziałami, OIOM-em, pięcioma salami operacyjnymi. Pacjentów zawsze było dużo, oddziały obłożone po brzegi. Po przejęciu zaczęto zamykać kolejno do obecnej chwili gdzie z ośmiu oddziałów plus rehabilitacja pozostały dwa, które naszym zdaniem są kwestią kilku tygodni, może miesięcy. 

Od 29.04 powiat pozostaje bez anestezjologa i bloku operacyjnego. Rozumiemy, że zapewniliście już pomoc dla potencjalnych pacjentów i bierzecie za ich życie i zdrowie pełną odpowiedzialność. Bo przecież zbliża się majówka i sezon…

Co do personelu już część z koleżanek nie ma ustawionych grafików na maj. Wypowiedzeń nie otrzymały, ale pracy też nie mają. Jeśli EMC zostanie, my nie będziemy mogły tu dalej pracować bo wiemy jak wygląda współpraca z nimi. Sam fakt, że zabroniono nam rozmawiać z władzami powiatu to jedno, a drugie praca z EMC to dla nas ogromne ryzyko. Pracowałyśmy, zgadzałyśmy się bo trzymała nas nadzieja że może być już tylko lepiej. A jednak znowu oszukano nas wszystkich. 

Prosimy naprawdę wziąć pod uwagę wszystkie argumenty i powiedzieć sobie czy warto narażać czyjeś życie

Pielęgniarki