Dobiegła końca kampania wyborcza. Kampania, która ze względu na kalendarz wyborczy była bardzo krótka, ale niezwykle intensywna. Miała różny charakter, a wiele komitetów skoncentrowało się głównie na próbie dyskredytowania obecnego burmistrza i jego kandydatów. W mojej ocenie nie przynosiło to oczekiwanego skutku inicjatorów tych działań, a ich zdenerwowanie w ostatnich dniach było coraz bardziej zauważalne chociażby w posunięciach takich jak cięcie banerów, składanie doniesień na policję o rzekomym naruszeniu miru i o umieszczaniu reklam wyborczych bez stosownych opłat i pozwoleń. Był nawet nieskuteczny i kompromitujący pozew w trybie wyborczym.

Na szczęście było też wiele bardzo przyjemnych momentów w kampanii takich jak bezpośrednie spotkania z wyborcami na ulicach miasta, rozmowy i dyskusje w czasie zebrań w różnych miejscowościach. W czasie bezpośrednich kontaktów z Wyborcami nigdy nie spotkałem się z agresją czy nietaktownym zachowaniem nawet jeżeli różniły nas poglądy. Dziwi jednak jak dużo agresji pojawiło się w Internecie i to wobec wszystkich kandydatów bez względu na przynależność do partii czy komitetu. Czytając te wpisy miałem wrażenie, że są one dokonywane przez nieliczną grupę ludzi, którzy obrażając innych próbują dowartościować samych siebie czy też leczyć swoje kompleksy.

W ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą dziękuję wszystkim za wyrazy sympatii, miłe słowa, merytoryczną dyskusję i wsparcie. Dziękuję moim Koleżankom i Kolegom z KWW „Nasza Gmina Nasz Powiat” za pracę włożoną w organizację kampanii wyborczej, a przede wszystkim życzę powodzenia w wyborach. Wierzę, że wspólnie będziemy mogli kontynuować podjęte działania i wpływać na poprawę warunków życia wszystkich Mieszkańców Gminy Kamień Pomorski.

Jeżeli Państwo zechcecie oddać na nas głos to zapraszam do skorzystania z załączonego opisu, gdzie i jak można głosować na kandydatów KWW „Nasza Gmina Nasz Powiat”.

Z wyrazami szacunku
Leszek Szefliński