Gmina Wolin z umowami na realizację kolejnych długo wyczekiwanych przez Mieszkańców inwestycji na obszarach wiejskich. Chodzi budowę świetlic w Koniewie i Kodrąbku. 

W wyniku podpisanej umowy powstaną dwa murowane budynki parterowe o powierzchni 120 metrów, z wielofunkcyjną salą o powierzchni 70m2 oraz zapleczem socjalnym i sanitarnym oraz zagospodarowany zostanie teren wokół obiektów. Świetlice wyposażone zostaną w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła, które zapewnią energooszczędność.

O budowę świetlicy wnioskowałem od wielu lat, jeszcze jako sołtys Koniewa, później wielokrotnie jako radny Rady Miejskiej w Wolinie, okazuje się, że Koniewo doczeka się świetlic dopiero za kadencji pani Burmistrz Ewy Grzybowskiej za co serdecznie w imieniu swoim oraz mieszkańców Sołectwa Koniewa dziękujęmówi Krzysztof Czach, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie.

Prace ruszają pełną parą, dzisiaj przekazany został plac budowy a planowany termin realizacji inwestycji to 31 maja 2023 r.  Koszt budowy świetlicy w Koniewie to 1 266 864,76 zł przy dofinansowaniu w wysokości 466.790 zł, koszt budowy świetlicy w Kodrąbku to 1 266 858,29 zł przy dofinansowaniu w wysokości 463.365 zł

Wykonawcą obu świetlic będzie firma BAUEFFECT SP. Z O.O. SP.K. ze Szczecina