Tegoroczny golczewski festyn jest już wspomnieniem. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, nasza impreza miała sportowo- rekreacyjną oprawę.

Sobotnia impreza rozpoczęła się na stadionie miejskim w Golczewie Międzynarodowym Turniejem Piłki Nożnej GOLCZEWO CUP, w którym wzięły udział drużyny z Polski i z zagranicy, w tym m.in. z Rosji i Niemiec. Program artystyczny na głównej scenie rozpoczęliśmy występem lokalnych artystów.

Wśród nich był zespół śpiewaczy „Maliny” działający przy UTW Golczewo. Golczewskie Maliny wykonując bogaty repertuar wprowadziły publiczność w muzyczny klimat. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali również młodzi wokaliści z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie.

Pierwszym zespołem, który porwał publiczność do zabawy była Grupa Volodja. Rosyjskie piosenki szybko znalazły fanów głównie wśród gości z Primorska (Rosja). Dużo emocji wzbudziły oczywiście występy dzieci, młodzieży i pań ze Szkoły Tańca KEEP z Golczewa. Bogata choreografia połączona z muzyką i tańcem przykuła uwagę całej publiczności. Dalsza część naszego festynu to występy zaproszonych artystów.

Pierwszym z nich był zespół folk-rockowy z Jastrzębia Zdroju Redlin. Różnorodny repertuar wprowadził zgromadzoną publiczność w doskonały nastrój. Największą popularnością cieszył się koncert gwiazdy wieczoru – Michała Wiśniewskiego. Muzyczne show zgromadziło najwięcej publiczności i z pewnością występ tego artysty będzie dla wielu uczestników miłym wspomnieniem.

Dopełnieniem muzycznego nastroju był koncert zespołu Exaited, który ucieszył miłośników muzyki disco polo. Do nocnych tańców pod golczewskim niebem przygrywał DJ Marlon. Atrakcją tegorocznego festynu był kulinarny pokaz prowadzony przez Roberta Bochenko. Smakosze mogli spróbować dań przygotowanych specjalnie dla golczewskich gości. Przystawką była „sałatka Gulzow”, czyli tatar rybny – ostry, ale ciekawy w smaku.

Kolejnym daniem w menu była zupa „skarby jeziora Szczuczego”, czyli rybna z chili i trawą cytrynową. „Kaszotto z golczewskiej Baszty” to danie główne, a więc kasza pęczak z warzywami i mięsem. Na deser poczęstowano publiczność „golczewskimi rogalikami” z nadzieniem czekoladowym. Wszystkie przepisy dostępne na stronie www.kulinarneshow.com.

Na festynie można było również odwiedzić stoiska promocyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Koła Terenowego w Golczewie Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Związek Pszczelarzy z Wysokiej Kamieńskiej z ofertą Golczewskich Miodów. Z czytelniczą ofertą gościliśmy również Dorotę Schrammek, która na stoisku prezentowała swoje książki. Całą imprezę poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko.

Dziękujemy przede wszystkim naszym sponsorom i darczyńcom! Dzięki Państwa wsparciu zorganizowaliśmy tegoroczny festyn w Golczewie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

UM w Golczewie