– Śmieci zalały Międzywodzie! – alarmuje jeden z naszych Czytelników. Chodzi o śmietniki, z których dosłownie wysypują się odpady. Puste szklane butelki, plastiki a nawet całe worki można znaleźć niemalże w każdym miejscu w Międzywodziu. Obrazek dopełnia spora rzesza turystów, którzy tłumnie nawiedzili nadmorską miejscowość i przypatrują się bałaganowi.

Wszystko przez fakt, że od ub. piątku, nie ma komu opróżniać pojemników. Co prawda gmina rozstrzygnęła przetarg na utrzymanie czystości i porządku w gminie, ale jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, firma FHU Krzysztof Grabowiecki Spółka z o.o. odmówiła podpisania umowy z nadmorskim samorządem.

Czy Firma POL-TOM Tomasz Kłosowski z Buszęcina za kwotę zaledwie 192 tys. złotych będzie w stanie wypełnić zadanie powierzone przez nadmorski samorząd i podoła opróżnianiu oraz konserwacji koszy ulicznych i plażowych, szczególnie w sezonie letnim? Potrzeby są ogromne, bo ledwo rozpoczął się sezon, a w Międzywodziu śmieci dosłownie wylewają się ze śmietników!

« z 2 »