”Impresje bez granic” to projekt przygotowany przez BNO, Centrum Współprracy Międzynarodowej w Grodnie, szkołę Europäische Gesamtschule Insel Usedom w partnerstwie z ukraińską orkiestrą Dnepr Chamber Orchestra. Baltic Neopolis Orchestra łączyć będzie trzy narody koncertując na pograniczu.

Termin projektu koresponduje z nieodległą datą wybuchu wojny w Ukrainie. Nawiązanie jest celowe i będzie hołdem dla wszystkich, którzy od roku walczą o pokój w swoim kraju. Podczas warsztatów, audycji dla dzieci i koncertu chcemy zbliżyć do siebie 3 narody, pokazać ich tożsamości, ale także przyczynić się do budowania nowych więzi kulturowych na terenie pogranicza, uwzględniających nowo przybyłych mieszkańców.

“Bajkowa symfonia” to dedykowana polskim, niemieckim i ukraińskim dzieciom w wieku szkolnym, która ma na celu nie tylko integrację najmłodszych z trzech krajów, ale także zaznajomienie z pojęciami muzycznymi i najważniejszymi kompozycjami wszystkich krajów. Audycja ma także na celu ukazanie muzyki jako nośnika emocji, uczuć i dialogu ponad granicami i barierami językowymi.

Koncert „Z nadzieją na pokój” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Orkiestrę BNO poprowadzi ukraiński skrzypek, Yevgeniy Kostrytsky. W repertuarze utwory poruszające, sentymentalne, ale także takie, które przywołują wiele pozytywnych emocji. Muzyczne katharsis gwarantowane.

3 marca 2023 roku

godzina 19:00
Koncert „Z nadzieją na pokój”
Centrum Współpracy Międzynarodowej
Grodno, k. Międzyzdrojów

Artyści:
Yevgeniy Kostrytskyy- skrzypce solo
Emanuel Salvador- skrzypce solo
Baltic Neopolis Orchestra

Program koncertu:
Jan Sebastian Bach „Koncert skrzypcowy na dwoje skrzypiec”
Edward Elgar „Serenada na smyczki”
Valentin Silvestrov „Evening serenade”, „The moments of serenade” z cyklu „The Silent music”
Myrosław Skoryk „Spanish dance & Melody”
Karl Jenkins „Palladio”

Wstęp wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych do odebrania w Biblioteka Publiczna Gminy Wolin, w Biblioteka Publiczna Gminy Wolin Filia Kołczewo, w Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach oraz w CWM Grodno. Projekt wspierany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej