Do tej pory zwłaszcza w okresie wakacyjnym Międzyzdroje borykały się wąską, a przez to zatłoczoną do granic możliwości plażą miejską. Teraz, dzięki działaniu Burmistrza, szerokość plaży w Międzyzdrojach została podwojona. Sezon letni pokazał, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Mateusz Bobek poinformował, że poszerzone zostanie kolejne 900 metrów.

Pomimo trosk i niepokojów międzyzdrojskie nabrzeże niewątpliwie wypiękniało. Już na koniec maja mogliśmy cieszyć się się piękną, szeroką plażą, która stała się nie tylko szersza ale i wyższa. Zaczynamy kolejny etap na odcinku w km 413,5 ÷ 414,4 (na dł. ok. 900 m od. wejścia „I” w kierunku Świnoujścia), a więc przed nami dalszy ciąg refulacji plaży – informuje Burmistrz Międzyzdrojów.

To kolejne tego typu prace w Międzyzdrojach. Po pierwszym etapie poszerzania, plaża która wcześniej miała 30 – 50 metrów w niektórych odcinkach uzyskała nawet 200 metrów szerokości. Piasek na plaży pochodził z pogłębiania basenu portowego gazoportu w Świnoujściu.

Planowane rozpoczęcie robót na kolejnym odcinku nastąpi na początku października. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę listopada br.

źródło:
Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów