Kilkunastu lekarzy zatrudnionych w gryfickim szpitalu złożyło wypowiedzenia. Sytuacja jest poważna, bo jeśli medycy odejdą z pracy, to funkcjonowanie niektórych oddziałów może być zagrożone – informuje Superportal24.

Jak ustalił reporter SUPERPORTALU24, chodzi o specjalistów z oddziałów: chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego. Pod koniec września medycy złożyli wypowiedzenia stosunku pracy. Powodem rezygnacji z zatrudnienia w placówce ma być nierówne, niesprawiedliwe traktowanie lekarzy przez dyrekcję. Chodzi o różnice zarobków, które podobno drastycznie różnią się od siebie. Część lekarzy ma zarabiać niemal podwójnie, inni natomiast nie mogą liczyć na odpowiednie wynagrodzenie.

Jeśli lekarze odejdą z pracy, działalność niektórych oddziałów na pewno będzie zagrożona. Czy pacjenci powinni martwić się o swoje bezpieczeństwo?

– Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informuje, iż funkcjonowanie oddziałów chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego w najbliższym czasie (tj. po 1 października) nie jest zagrożone pomimo trwających negocjacji Dyrekcji z częścią lekarzy w zakresie warunków finansowych – przekazał naszej redakcji Łukasz Szyntor rzecznik prasowy SPZZOZ w Gryficach.

Źróďło:
Superportal24