16 sierpnia odbył się kolejny Piknik Rodzinny na Kamieńskiej Marinie. Tym razem mieliśmy dwa tematy: historia Kamienia  Pomorskiego i zdrowe odżywianie. W związku z pierwszym tematem zaprosiliśmy eksperta z Muzeum Historii Ziemii Kamieńskiej, Błażeja Bubnowicza. Dzięki jego opowieściom mogliśmy lepiej poznać  dziedzictwo naszego miasta.

Temat zdrowego odżywania przybliżyła nam Iwona Józefowicz, która wielokrotnie powtarzała, że w jedzeniu ważne jest umiarkowanie w jedzeniu, ruch i czytanie etykiet. I ponad wszystko ważne jest spożywanie produktów nieprzetworzonych.

Nie zabrakło także Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, które specjalnie dla naszych gości przygotowało punkt badania poziomu cukru. Oprócz tego najmłodsi mogli przekonać się na własnej skórze czym jest profesjonalny masaż, przeprowadzony przez Anastazję; mogli po raz kolejny spóbować swoich sił w roli odkrywców dzięki grze miejskiej Open Caching poprowadzonej przez Annę Ćwiklińską; poćwiczyć pod uważnym okiem Remigiusza Pęcaka i Cezarego Majtyki, a także ochłodzić przy kurtynie wodnej (podziękowania dla OSP Jarszewo).

Nie zabrakło także grilla, przy którym czuwał pan Mieczysław i współtowarzysze z Klubu Seniora; Zuzi, która plotła warkoczyki i kajaków, które na stałe wpisały się w program piknikowy (podziękowania dla MKŻ Opti).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i o ile pogoda pozwoli, widzimy się za tydzień.