Po Gryfitów, ulica Basztowa oraz część Placu Katedralnego wyłania się z chaosu. Na niektórych odcinkach widać już całą – choć niezaspoinowaną – nową drogę. Po latach jazdy po zdegradowanej i mocno zniszczonej nawierzchni, już za niespełna trzy miesiące kierowcy będą mogli korzystać w pełni z nowych odcinków.

Inwestycje są realizowane dzięki wspólnemu działaniu Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego. Równolegle prace prowadzone są na kilku odcinkach. Na Basztowej oraz Gryfitów kostka jest już ułożona i czeka odpowiednia temperatury, w których będzie można przeprowadzić spoinowanie żywicą.

Nowy blask nabiorą także Piastowa, Strzelecka, Żeromskiego oraz Plac Katedralny, na którym widać już część kostki. Wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach którego według ogłoszonych wyników naboru, Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%.

Nowy wygląd przybierze także skwer, którego głównym motywem jest obecnie pomnik Józefa Piłsudskiego. Wszystko uzupełnią nowe ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz pergole.

« z 23 »