Zapowiada się wyjątkowy atrakcyjny początek marca w Międzyzdrojach. Biegi po międzyzdrojskiej promenadzie, wernisaż wystawy malarskiej oraz przedstawienia teatralne i kabaretowe – zobacz co będzie. W niedzielę, 6 marca od godziny 11:00 MDK wspierać będzie i pomagać jako współorganizator przy X edycji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na terenie promenady będą ułożone trzy trasy biegowe: dla dzieci ok. 400m, okolicznościowy 1963m i na ok 5000m. Start i meta w Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

O godzinie 17:30 w foyer Międzynarodowego Domu Kultury rozpocznie się wernisaż wystawy malarskiej lokalnego artysty, a o godzinie 18:00 spektakl poetycki „Dancing – poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego” w wykonaniu znanych aktorów teatralnych Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Program poetycki Dancing powstał w oparciu o wybrane wiersze K.I. Gałczyńskiego. Dlaczego Dancing? Scenerią wielu utworów poety jest muzyka i taniec. Bo czyż życie nie jest tańcem, do którego zostaliśmy zaproszeni… Raz dajemy mu się porwać, innym razem wtulamy się w ciemny kąt, tkwimy pod ścianą. Muzyka jednak gra zawsze, raz rytmem wolnym, raz szalonym. Swoim pięknem zaprasza…

Jest u Gałczyńskiego i walc miłości i polonez polityki, jest kołysanka dzieciństwa i pieśń wyznawców. Wtorkowe popołudnie 8 marca 2022 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach będzie dla Pań! By uczcić ten wyjątkowy dzień, Dzień Kobiet, przygotowano moc atrakcji. O godzinie 18:00 w Sali teatralnej MDK wyjątkowo odbędzie się występ kabaretu Czarny Kot Rudy. Czarny Kot Rudy to kabaret działający – już 25. lat! – w szczecińskim Teatrze Polskim. W swojej twórczości odwołuje się do paryskich kabaretów przełomu XIX i XX wieku, czerpie też z atmosfery polskich scen międzywojnia i nieobcy jest mu nastrój krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Zapraszamy do świata, w którym poezja miesza się z satyrą, a wyborny koktajl monologów, skeczy i piosenek wprowadza w kolejne kręgi kabaretowego wtajemniczenia.

Bilety wstępu na spektakl i kabaret po 40 zł, 
Wstęp z Międzyzdrojską Kartą Mieszkańca bezpłatny. Ilość miejsc z kartą mieszkańca jest ograniczona.
Bilety dostępne są w sekretariacie Międzynarodowego Domu Kultury do dnia 3 marca 2022r.

Zapraszamy Serdecznie
Międzynarodowy Dom Kultury