Kolejne spotkania pomiędzy klubami Vinety Wolin i Gryfa Kamień Pomorski w najbliższym okresie odbędą się bez obecności kibiców? To propozycja wystosowana przez Burmistrza Stanisława Kuryłło. Wszystko to efekt burd, jakie wywiązały się w wyniku działań pseudokibiców po ostatnim derbowym spotkaniu w Kamieniu Pomorskim.

Decyzja jeszcze nie zapadła, choć spotkała się z przychylnością. Potrzebujemy tego dla pokazania pewnych wartości, które powinny być na tego typu spotkaniach drużyn przyjęte, a zostały zachwiane. Mówię to jako wieloletni zawodnik, trener i obecny Burmistrz, nie spotkałem się z tego typu incydentami w okresie kilkudziesięciu lat. Nie odnosimy się do wszystkich kibiców, ale małej grupy osób, którą cechują animozje personalne do pojedynczych osób. Komenda Powiatowa Policji, Prezesi i my jako włodarze miast przyłączymy się do realizacji wspólnego zadania i dbania o bezpieczeństwo na naszych stadionach w przyszłości – zaznaczył Stanisław Kuryłło.

Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować i zarejestrować siedem osób (2 osoby z Kamienia Pomorskiego, 5 osób z Wolina) biorących w bójce w przerwie ostatniego meczu Gryf Kamień Pomorski – Vineta Wolin. Według relacji policji, do przygotowanej prowizorycznie „klatki” w której znajdowali się kibice zespołu gości, podeszło dwóch kibiców z Kamienia Pomorskiego. Na prowodyrów ruszyła grupka kibiców z Wolina, w wyniku czego doszło do bójki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty za udział w bójce.