W miniony piątek odbył się wyjątkowy koncert w kamieńskiej katedrze, który zachwycił publiczność. Przed kontuarem barokowych organów pojawił się wirtuoz Ludger Lohmann z Niemiec, zaś w częsci kameralnej wystąpił uznany Wokalny Zespół Męski im. Serafina Sarowskiego z Serbii, pod batutą dyrygenta Bozidara Crnjanskiego.

W programie znalazły się piękne utwory, takie jak Sonata triowa G-dur BWV 530 Johanna Sebastiana Bacha, wykonana przez Ludgera Lohmanna na organach. Zespół męski im. Serafina Sarowskiego zachwycił słuchaczy swoimi emocjonalnymi wykonaniami, m.in. pieśni tradycyjnych i kompozycji serbskich i rosyjskich twórców.

Piątkowy wieczór był prawdziwą ucztą dla uszu, pełną głębokich i wzruszających dźwięków, które pozostawiły trwałe wrażenie w sercach słuchaczy. Prof. Ludger Lohmann, wybitny organista, i Wokalny Zespół Męski im. Serafina Sarowskiego, pełen pasji i zaangażowania, zapewnili publiczności niezapomniane doświadczenia muzyczne. Ich talent i profesjonalizm zostały docenienie przez wszystkich zgromadzonych w katedrze w Kamieniu Pomorskim.