Za nami kolejne piłkarskie weekendy w wykonaniu reprezentujących niebiesko-biało-czerwone barwy zawodników. Tym razem nasz przegląd wydarzeń będzie dwutygodniowy. Juniorzy Gryf Kamień Pomorski na początku października rozegrali dwa wyjazdowe starcia.

Najpierw w niedzielę 2-go października podopieczni trenera Dawida Sandzewicza udali się do Żarnowa, gdzie zmierzyli się z miejscowym LKS Pionier Żarnowo . Mimo dwukrotnego prowadzenia po golach Marcela Rydzewskiego i Adriana Konopskiego nie udało im się jednak wrócić z punktami. Indywidualne błędy spowodowały, że po raz pierwszy w sezonie 2022/2023 to rywal cieszył się ze zwycięstwa.

Szanse na rehabilitację dostali sześć dni później z Bizon Cerkwica. Okazję tą wykorzystali i po trzech golach: Adriana Kaczmarka, dwóch Patryka Słabolepszego i Tobiasza Maciejewskiego oraz jednym Marcela Rydzewskiego, Adriana Konopskiego i Adama Stodolnika wysoko ograli przeciwnika. Niestety pojedynek ten miał też inne, zupełnie nieprzyjemne oblicze. Niektórzy z zawodników gospodarzy pomylili boisko z wiejską dyskoteką. Różnicę umiejętności nadrabiali boiskowym chamstwem.

W obrębie dwóch ostatnich tygodni Trampkarze Akademii zagrali tylko raz. 1 października w Golczewie podejmowali miejscową Iskra Golczewo. Mimo, że skuteczność tego dnia nie była sprzymierzeńcem podopiecznych trenera Remigiusza Pęcaka. Okazji do zdobycia gola mieli dużo, ale ostatecznie po dwóch trafieniach Oliwiera Stangryckiego, jednym Alana Madejskiego i Antoniego Sobczyka pewnie wygrali 4:0.

W tym samym czasie drużyna Młodzika Starszego Akademii zagrała dwukrotnie. Najpierw w poniedziałek 3 października na własnym boisku podejmowali Wybrzeże Rewalskie Rewal. Podopieczni trenera Dawida Sandzewicza nie byli zbyt gościnni dla rywali. Po hattricku Igora Janiszewskiego, dwóch golach Igora Lewkowa oraz jednym Igora Majchera wygrali to starcie 6:1.
Takim samym wynikiem zakończyła się ich późniejsza niedzielna wyprawa do Nowogardu. Tym razem przeciwko Akademia Młodego Piłkarza Nowogard No do bramki przeciwnika dwukrotnie trafiali: Szymon Beczak oraz Igor Majcher, swoje bramki dołożyli także Mateusz Około-Kułak oraz Filip Konwisarz.

W niedzielę (09.10) czwarty wg kalendarza (faktycznie trzeci) turniej rozgrywek #PierwszaPiłka Orlika Młodszego gr. H rozegrany został w Płotach. Nasi zawodnicy i zawodniczka z rocznika 2013/2014 bawili się grą razem z MKS Ina Goleniów, miejscową LKS Polonia PŁOTY oraz Mewa Resko. Jak to bywa w tych rozgrywkach było dużo goli, masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów.

Nie brakowało tego także dzisiaj (12.10) na Orliku MOSiR w Kamieniu Pomorskim. Grupa srebrna trenera Przemka Kasprzaka zagrała z rówieśnikami Bizon Cerkwica. Chwili wytchnienia nie miały także roczniki 2015-2016 Akademii. Najpierw 2 października udali się oni do Międzyzdrojów gdzie w ramach rozgrywek #PierwszaPiłka Żaka Młodszego gr. I gościli u AP RCR, notując dużo goli, piękne dryblingi oraz parady bramkarskie. 9 października doszło do rewizyty w Kamieniu Pomorskim.

źródło:
Akademia Piłkarska „Gryfa”