Jesteście gotowi? W październiku rozpoczęła się jesienna edycja Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej 2022. W rundzie jesiennej, podobnie jak poprzednio, nasze spotkania biegowe odbywać się będą zawsze w niedzielę o godz. 12:00, w następujących terminach: 2 i 16 października, 6 i 20 listopada.

By zaliczyć jesienną rundę MBL należy wziąć udział w min. trzech zawodach. Zawody odbywają się w kategoriach bieg i nordic walking, na różnych dystansach, a każdy uczestnik zostanie sklasyfikowany wg kategorii wiekowej i płci. Zgłoszenia do biegu można dokonywać elektronicznie na www.protiming.pl lub w dniu zawodów, w biurze zawodów od godz. 10:00. Biuro zawodów znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Stilo, przy ul. Gryfa Pomorskiego 78, gdzie zlokalizowany jest również bezpłatny parking.

Zgodnie z regulaminem naszej ligi warunkiem uczestnictwa w klasyfikacji generalnej jest wystartowanie przynajmniej w 6 zawodach w tym w 3 w edycji wiosennej i 3 w edycji jesiennej.

Jak przyznaje Burmistrz Mateusz Bobek: w edycji wiosennej Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej sklasyfikowaliśmy 20 zawodników, chociaż łącznie udział w niej wzięło 55 uczestników. Liczymy na większą frekwencję, choć i tak jak na pierwszy rok naszego działania jest całkiem nieźle. Bardzo żałuję, że ze względów zdrowotnych tym razem będę się tylko przyglądał. Wszystkim zawodnikom życzę udanych startów, radości z biegania i nowych życiówek.    

Przypominamy, że organizowane wydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać na profilu Facebook @MiedzyzdrojskaLigaBiegwa lub www.miedzyzdroje.pl.

Anetta Czyżak