W piątek 2 lutego 2018 r.  doniosły Jubileusz 95. urodzin obchodził Pan Władysław Poronis.  Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z  Agnieszką Pawełczyk  – podinspektorem ds. promocji.

Pan Władysław Poronis do Karnocic sprowadził się w  1946 roku. Przyjechał pociągiem do Wysokiej Kamieńskiej, skąd 12 lutego 1946 roku, w piękny, słoneczny dzień pieszo ruszył do Wolina po drodze nocując w Troszynie gdzie jak wspomina Jubilat cała wioska była opustoszona. W PUR-ze w Wolinie wraz ze swoim kompanem  przenocowali i powiedziano im, że mogą jechać dokąd chcą. Przypadkowo spotkany Polak, pan Silicki zachęcił ich do osiedlenia się w Sułominie, które, poza zniszczonym folwarkiem, było prawie nienaruszone. W Sułominie zamieszkali w jednym z opuszczonych domów. Wioska była wioską rybacką, gdzie jeszcze mieszkali Niemcy, którzy nauczyli pana Władysława  rybackiego rzemiosła i stawiania sieci. W 1947 roku Pan Władysław ożenił się. Wraz ze swoją żoną Stanisławą sprowadzili się do Karnocic gdzie mieszkają do dziś. Po zaprzestaniu zawodu rybaka pan Władysław pracował przez 17 lat w Odrze w Świnoujściu.

Obecnie panem Władysławem i jego żoną  opiekuje się córka Mirosława, która mieszka z rodzicami i przy wsparciu przyjaciela pana Tadeusza Szulińskiego dbają  o to aby niczego im nie zabrakło. Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!

UM w Wolinie