4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który ma na celu przypomnienie o uszanowaniu praw naszych mniejszych przyjaciół. Dziś ruszyła ogólnopolska kampania społecznej „Bądź Aniołem dla Zwierząt”.  Wśród ambasadorów akcji znalazła się między innymi pochodząca z Kamienia Pomorskiego Małgorzata Horyń-Olszewska, która wspólnie z aktorem z „M jak miłość” – Hiroaki Murakami pokazuje piękno zwierząt.

Do sesji zdjęciowej została zaproszona przez autorkę projektu – Juls Jay, która na co dzień jest międzynarodową menadżerką znanych w świecie mody projektantów. Kocha psy, dlatego w rolę czworonożnych modeli wcieliły się zwierzęta z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, z popularnego schroniska z Warszawy. To one każdego dnia czekają na nowy, pełny miłości dom. Po raz kolejny z okazji Światowego Dnia Zwierząt artyści połączyli siły, aby promować bycie dobrym dla naszych małych przyjaciół i zachęcać do ich adopcji.

W całym kraju działa wiele organizacji na rzecz zwierząt, dla których każdy dzień w roku jest ciężką walką o ich lepszy los. Dlatego o spokój i komfort zwierząt dbajmy każdego dnia, a nie tylko 4 października!

źródło:
Fot. Elżbieta Nowicka / Ave Migratoria