To kolejna edycja imprezy dla Seniorów. Dziś (4.10) w Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyła się Spartakiada pod hasłem „Farmaceutyki do kosza – niech lekiem będzie sport”, w której uczestniczyli seniorzy z gmin Powiatu Kamieńskiego, a także przedstawiciele lokalnych samorządów. 

Oddział Rejonowy w Kamieniu Pomorskim jest jednym z pięciu największych w zachodniopomorskim. Wynik działalności oddziału w Kamieniu jest zawsze godny pochwały, ze względu chociażby na uczestnictwo we wszystkich imprezach. Cieszy nas to, że pewnego czasu, starostowie i burmistrzowi poświęcają więcej czasu seniorom. Jak wszystkim wiadomo jest nas około 20% społeczeństwa, to że w budżetach gmin znajdują się pieniądze na niepełnosprawnych, zakłady aktywizacji zawodowej czy seniorów to wielki sukces warunkowany wejściem do Unii Europejskiej. To właśnie z krajów zachodniej Europy powinniśmy brać przykład – mówi Jerzy Mędrek.

« z 3 »

Zawodnicy wystartowali w następujących dyscyplinach: celny rzut do bramki, tor przeszkód, toczenie piłki lekarskiej oraz w tenisie stołowym.