Coraz bliżej przejęcia dworca PKP w Kamieniu Pomorskim przez gminę. Choć wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku, tzn. samorząd jest chętny do współpracy, a spółka gotowa do przekazania to sprawa od jakiegoś czasu się przeciąga.

Do 17 września będziemy składać wniosek o dofinansowanie przebudowy ulicy Dworcowej i Jedności Narodowej, aby jeszcze wyraźniej pokazać chęć przejęcia dworca i zmianę wizerunku tej części miasta. Jesteśmy jak najbardziej na „tak”, gorzej z PKP, która póki co jedynie deklaruje chęci, gorzej z realizacją. Rozmawiałem w tej sprawie z posłem Leszkiem Dobrzyńskim, który zapewnił, że sprawą się zajmie – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A, aby budynek mógł zostać przekazany na rzecz gminy, musiałby utrzymać swoją funkcję związaną z obsługą pasażerów tj. posiadać poczekalnie oraz kasy. Gmina musiałaby w dalszym ciągu umożliwiać dostęp do do peronów i pomieszczeń związanych z eksploatacją i utrzymaniem infrastruktury.