To pierwszy taki pociąg w Polsce. Jeden z zachodniopomorskich Impulsów kursować będzie w barwach Pogoni Szczecin.  W piątek 7 września br. po raz pierwszy wyjechał na tory. Była to okazja dla kibiców by zobaczyć pociąg, zwiedzić jego wnętrze i spotkać się z piłkarzami. To również finał wielkiej wymiany taboru na Pomorzu Zachodnim.

Żaden inny region w Polsce nie ma takiego piłkarskiego pociągu. Zaprezentowany pojazd nosi nazwę inspirowaną klubem, jego barwy, a w środku przedstawia historię drużyny. Chętnych, by zrobić sobie zdjęcie z granatowo-bordowym Impulsem nie brakowało, podobnie jak chętnych na autografy piłkarzy Pogoni, którzy wzięli udział w uroczystej prezentacji pociągu na dworcu głównym w Szczecinie.

Impuls „Duma Pomorza” to ostatni z pojazdów z wielkiego zamówienia, które zrealizowało województwo. Łącznie zakupiono w ramach tego zlecenia 27 tzw. EZT (elektryczny zespół trakcyjny) za ponad 400 mln zł. Wszystko to ze wsparciem środków unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

– To szczególny dla nas dzień. Dwa lata temu rozpoczęliśmy dostawy z całej serii 27 pojazdów. Pierwszy z nich był niespodzianką dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, bo był to Złoty Pociąg. Kibice nam podpowiedzieli, że ostatni pociąg z tego zamówienia powinniśmy nazwać „Duma Pomorza”. Dziś ten pociąg oddajemy do użytków mieszkańców regionu i kibiców. Tym samym jesteśmy pierwszym regionem, który ma na torach w 100% nowoczesne pojazdy w przewozach regionalnych – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

– Ten pociąg, który trafia do pasażerów, do kibiców, to też wyraz naszego klubowego dbania o to, aby Zachodniopomorskie było razem, byśmy budowali lokalną społeczność. Zależy nam na tym od 70 lat. Dziękuję w imieniu kibiców – powiedział Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

źródło:
WZP