W dniach 17-18 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych w Palarni Kawy Etno Cafe oraz w sieci Kawiarni Etno Cafe w ramach realizowanego projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Dwudziestoosobowa grupa uczniów przez dwa dni pod bacznym okiem instruktorów pani Karoliny Zamęckiej, pana Marcina Rusnarczyka oraz pana Krzysztofa Zamęckiego zapoznała się z metodami budowania nowoczesnego Brendu Kawowego i nowoczesnej sieci kawiarni na przykładzie Marki Etno Cafe, a także omówione zostały zasady projektowania nowoczesnej kawiarni z uwzględnieniem ergonomii pracy baristów, obsługi gości i zasadami HACCP oraz  zasady tworzenia nowoczesnego menu.

Punktem kulminacyjnym była możliwość zobaczenia od środka jak pracuje kawiarnia oraz palarnia kawy, w której to uczniowie wspólnie z panem Krzysztofem Zamęckim wypalili kawę w profesjonalnych piecach.

W czasie wolnym uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili przepiękny Jarmark Bożonarodzeniowy znajdujący się na Starym Rynku.

źródło:
Powiat Kamieński