Dzisiaj w Łukęcinie odbył się pierwszy w Polsce Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w klimacie PRL. Chociaż wiele osób było przeciwnych, impreza okazała się prawdziwym hitem. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, które było organizatorem jarmarku. Wysoka frekwencja zaskoczyła organizatorów.

Stoiska uginały się od dekoracji świątecznych, domowych wypieków i przetworów. Sprzedawcy przebrani byli w stroje z lat 80-tych, a dużym zainteresowaniem cieszył się grzaniec i gorąca czekolada. Dodatkowo jarmark odwiedził sam Święty Mikołaj, który po drodze miał pewne problemy z dotarciem na jarmark. Okazało się, że Mikołaj za mocno docisnął renifery i przekroczył prędkość, tak bardzo, że przeniósł się w czasie z lat 80-tych do dziś. Para obywateli Milicjantów przywiozła służbowym polonezem Mikołaja z upominkami.

« z 15 »

Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu jarmarku. W szczególności właścicielom: Domu Gościnnego „U Rekina” w Łukęcinie, Agencji Reklamowej HDi vision w Dziwnowie, Domków Kempingowych „U Radka” w Łukęcinie oraz Pizzerii Piramida w Łukęcinie.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny II Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie. Korzystając z okazji życzymy wszystkim czytelnikom zdrowych i spokojnych świąt.