Od października tego roku, Szczecin znajdzie się w siatce połączeń linii lotniczej Norwegian. Od dzisiaj można kupić bilety na połączenie z norweskim Oslo.

Dobre wiadomości dla szczecińskiego lotniska.Dziś, tj. 19 czerwca 2019 roku, linia lotnicza Norwegian ogłosiła ponowne uruchomienie trasy Oslo Gardemoen – Szczecin – Oslo Gardemoen.Pierwszy samolot na tej trasie pojawi się już w październiku tego roku, obsługując ją dwa razy w  tygodniu, wg poniższego rozkładu: 

Wtorek
Oslo – Szczecin
8:40 – 10:10

Szczecin – Oslo
10:50 – 12:20

Sobota
Oslo – Szczecin
15:20 – 16:50

Szczecin – Oslo
17:30 – 19:00

 Ceny biletów rozpoczynają się od 119 złotych i są dostępne od 19 czerwca 2019 roku.

Powrót na nasze lotnisko linii lotniczej Norwegian pokazuje, że po chwilowych perturbacjach związanych z samolotami Boeing 737 MAX, Norwegian wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju, będąc największą skandynawską linią lotniczą, a Szczecin pozostaje jednym z czterech polskich lotnisk z których Norwegian operuje do Oslo – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. – Z możliwości ponownej obsługi samolotów linii lotniczej Norwegian, cieszymy się jeszcze bardziej z dodatkowego powodu, a mianowicie Norwegian będzie piątą (oprócz PLL LOT, Ryanair, Wizz Air, SAS)  rozkładową linią lotniczą operującą z naszego regionalnego lotniska, pokazując, że poprzez dywersyfikację rozkładowych linii lotniczych stajemy się coraz bardziej atrakcyjnym lotniskiem do rozwoju siatki połączeń – dodał Maciej Dziadosz

Z naszego punktu widzenia to jedno z kluczowych połączeń – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Szczecin słynie z firm o kapitale Skandynawskim. To główny kierunek (obok Niemiec)  naszych działań jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów oraz współpracę z nimi. Im więcej połączeń bezpośrednio ze Skandynawią, tym lepiej dla biznesu oraz przedsiębiorców.

Z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów, rozkładowymi połączeniami można polecieć w 10 kierunkach do: Warszawy, Krakowa, Londynu Stansted, Dublina, Liverpoolu, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Kopenhagi, Oslo Gardemoen. W okresie maj – październik oferowane są kierunki czarterowe do Grecji i Turcji.