Czerwiec to miesiąc, kiedy dzieci i młodzież z utęsknieniem wyczekują wakacji. Zanim jednak nadejdzie ten upragniony moment w placówkach szkolnych organizowane są uroczystości, podczas których uczniowie żegnają swoje dotychczasowe miejsce nauki.

W ostatnim czasie takie zakończenia odbyły się w miejscowym Zespole Szkół Publicznych. Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i gimnazjaliści uroczyście żegnali się ze szkołą w Golczewie. Również dzieci z klas trzecich galowo zakończyli naukę w nauczaniu początkowym.

Niezwykła ceremonia pożegnania miała także miejsce w golczewskim przedszkolu Źródełko. Tutaj dwie grupy 5-latków pożegnały się z placówką. Był pięknie wytańczony polonez, występy artystyczne i podziękowania za pracę dydaktyczną oraz wychowawczą z dziećmi.

W szkolnych uroczystościach pożegnalnych brali udział m.in. przedstawiciele władz Gminy Golczewo Burmistrz Maciej Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Chłopek, dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie i przede wszystkim dzieci i uczniowie oraz ich rodzice.

Wszystkim uczniom tych najmłodszym i tym kończącym naukę w Golczewie życzymy wielu sukcesów na nowej drodze zgłębiania szkolnej wiedzy.

UM w Golczewie