Pomimo drożejącej na świecie ropy naftowej i paliw gotowych na stacjach benzynowych w Polsce królują obniżki; ich skala w przypadku benzyny 95 i oleju napędowego jest imponująca – ocenił w środę portal e-petrol.pl.

Według danych e-petrol.pl, po wynoszącej 21 groszy obniżce, litr benzyny 95 kosztuje średnio 6,39 zł i jest najtańszy w tym roku. Średnia cena litra diesla spadła o 18 groszy – do poziomu 6,25 zł. Ze spadkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz, który podrożał o 7 groszy i aktualnie płaci się za niego przeciętnie 2,89 zł za litr – podkreśla portal.

Jak zaznacza e-petrol.pl, z danych portalu wynika, że w tym tygodniu odnotowano na stacjach już tak niskie ceny jak 6,12 zł za litr benzyny 95 oraz 6 zł za tę samą ilość oleju napędowego. Portal przekazał, że w tym tygodniu benzyna 95 najtańsza była na Opolszczyźnie, Pomorzu, i w województwie świętokrzyskim – gdzie litr kosztuje średnio 6,37 zł. W Świętokrzyskiem jest najtańszy olej napędowy – z ceną 6,22 zł za litr, natomiast na Kujawach i Pomorzu najmniej płaci się za litr autogazu – 2,77 zł.

Dodano, że najdrożej jest na Pomorzu Zachodnim, Lubelszczyźnie i Dolnym Śląsku. W Zachodniopomorskiem najwięcej kosztuje benzyna 95 – 6,52 zł za litr, w Lubelskiem diesel z ceną 6,42 zł za litr, a w Dolnośląskiem autogaz – za który płaci się przeciętnie 2,99 zł za litr.