Powiat Kamieński ogłosił przetarg na rozbiórkę zdegradowanych budynków administracyjno-gospodarczych oraz uprzątnięcie terenu w kompleksie szpitalnym w Kamieniu Pomorskim. 

Zakres robót obejmuj rozbiórkę budynków na terenie szpitala. Od firmy prowadzącej rozbiórkę wymaga się przeprowadzenie prac geodezyjnych związanych z wyznaczeniem zakresu robót. Roboty rozbiórkowe należy prowadzić ręcznie, przy użyciu narzędzi pneumatycznych, przez rozkuwanie lub zwalanie. Elementy żelbetowe należy rozbijać za pomocą narzędzi pneumatycznych, przecinając zbrojenie palnikiem acetylenowo-tlenowym, zwalanie ścian metodą podcinania lub podkopywania jest zabronione.

Rozbiórka nie może być prowadzona na kilku poziomach, w złych warunkach atmosferycznych, w czasie deszczu, opadów śniegu czy silnych wiatrów. Do wykonawczy będzie należało zabezpieczenie lub usunięcie istniejących urządzeń technicznych uzbrojenia terenu, zabezpieczenie obiektów chronionych prawem. Roboty należy prowadzić tak, aby nie została naruszona stateczność rozbieranego elementu, oraz tak, aby usuwanie jednego elementu konstrukcyjnego nie wywołało nieprzewidzianego upadku lub przewrócenia się innego fragmentu konstrukcji znajdujące się w pobliżu rozbieranych obiektów urządzenia i budowle należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Łącznie rozebrane mają być trzy budynki – jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony z dachem płaskim, drugi o jednej kondygnacji podziemnej, trzeci budynek to budynek składający się z trzech części: Część czterokondygnacyjna Budynek w całości podpiwniczony posadowiony bezpośrednio, z dachem płaskim krytym papą na lepiku, wykonany w technologii tradycyjnej murowanej ze ścianami wykonanymi z cegły ceramicznej, ze stropami odcinkowymi na belkach stalowych. Budynek o czterech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, w których piwnice są zdewastowane, nieoświetlone częściowo zalane.

Budynek biurowy o czterech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, piwnice zdewastowane, nieoświetlone częściowo zalane. Kondygnacje nadziemne są zdewastowane, zawilgocone, zagrzybione od dłuższego czasu nieużytkowane. Na podłogach częściowo płytki PCV oraz terakota. Schody wykończone lastriko. Na ścianach tynki cem-wap. malowane farbą emulsyjną i lateksową. Okna drewniane, drzwi wewnętrzne płytowe. Budynek wyposażony w instalację wodociągową – nieczynną, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania z grzejnikami żeberkowymi – nieczynną, elektryczną – nieczynną oraz teletechniczną – nieczynną.