Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek    

– Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją prezes Mateusz Flotyński. Powstająca siedziba Urzędu Miejskiego będzie obiektem wielofunkcyjnym z licznymi miejscami parkingowymi i dogodnym dostępem dla osób niepełnosprawnych. Nowe miejsce znajdzie tutaj Biblioteka, MTBS i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podpisany kontrakt na budowę ratusza przewiduje zakończenie prac w stanie surowym zamkniętym na październik 2020 r., ich koszt to 10 mln zł netto. Poprzez wprowadzone do projektu zmiany koszty inwestycji uległy zmniejszeniu.

Nowy budynek ma mieć 3700 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek ma mieć cztery kondygnacje. Przejmie on rolę wyeksploatowanych a przede wszystkim niedostępnych dla osób niepełnosprawnych obecnych obiektów. W części należącej do biblioteki, największym pomieszczeniem będzie czytelnia oraz sala spotkań, w urzędzie miejskim reprezentacyjny hol, w którym znajdzie się biuro obsługi interesantów oraz atrium. W nowym budynku swoje znajdzie się także nowa sala ślubów.

Przyszły ratusz powstaje w centralnej części kwartału, gdzie znajdują się budynki mieszkalne i hotel na 59 pokoi. Zakończono również palowanie pod przyszły garażowiec, który docelowo ma pomieścić 340 samochodów. Wykonawcą wszystkich inwestycji jest firma ,,Prestige Budownictwo” z Piaseczna. Na budowie pracuje obecnie 180 osób.

Poprzedni wpisWeekend pod znakiem modelarstwa w Kamieniu Pomorskim Następny wpisZ klasyką przez Polskę. Trzech wirtuozów w kamieńskiej katedrze
 

A co Ty o tym myślisz?

9 komentarzy

 1. Gość mówi:

  Paź 23, 2019

  o godzinie 22:18

  Odpowiedz

  Panie wszechwiedzacy po pierwsze spółka zaciąganie kredyt,by sfinansować budowę,po drugie będzie go spłacać .Po trzecie ratusz postawi w stanie surowym.Po czwarte Gmina musi wykończyć pod klucz.Po piąte interesuje mnie jakie kwoty osiągnęła spółka że sprzedaży wszystkich gruntów i jakie były jej koszty utrzymania.Po szóste drogo nas będzie kosztować ta inwestycja sprzedając np. dodatkowo nieruchomosci

 2. Gość mówi:

  Paź 23, 2019

  o godzinie 16:39

  Odpowiedz

  Dla mnie koszt budowy tego ratusza jest ogromny. Nie mamy gruntów jedynie pod przychodnia notabene ile tam jest gabinetów w ramach NFZ? Dodatkowo zostaną sprzedane inne grunty?

 3. Anonim mówi:

  Paź 23, 2019

  o godzinie 0:04

  Odpowiedz

  Ciekawe czy zmniejszenie kosztow jest zwiazane z tym ze na parterze nowego budynku ratusza ma byc bank?

 4. Gość mówi:

  Paź 22, 2019

  o godzinie 21:19

  Odpowiedz

  Napisane jest stan surowy. Czytaj ze zrozumieniem. Do wykonania pod klucz potrzebne są dodatkowe finanse i tego spółka raczej nie wyłoży.Dochody spółki z czego skoro realizuje inwestycje na promenadzie i tam z tego co sobie przypominam zaciągneła kredyt?

 5. Anonim mówi:

  Paź 22, 2019

  o godzinie 20:24

  Odpowiedz

  Bo potrzebny jest?

 6. Gość mówi:

  Paź 22, 2019

  o godzinie 16:02

  Odpowiedz

  10 mnl to sporo. Ile z tego dołoży Gmina?ile włożył spółka? Ile pieniędzy spółka uzyskała że sprzedaży wszystkich gruntów.?Jakie obecne są koszty utrzymania spółki?

  • Eugeniusz Maksymowicz mówi:

   Paź 22, 2019

   o godzinie 18:52

   Odpowiedz

   Uprzejmie informuję, że Gmina Międzyzdroje nie dołoży nic, albowiem plynność finansową realizacji tej inwestycji zapewnią dochody spółki Promenada, przejętej przez spółkę Nowe Centrum, która buduje nowy ratusz w Miedzyzdrojach – w przypadku zainteresowania wątek ten rozwinę.

   Zastanawia mnie tylko, że ten temat został zamieszczony na tym portalu na zakładce „Kamień Pomorski”, a nie na zakładce „Międzyzdroje”

   Pozdrawiam.

   Ps.
   Korzystając z okazji nieśmiało pytam kiedy będzie ogłoszony przetarg na budowę oczyszczalni w Miedzyzdrojach

   • Józef B. mówi:

    Paź 23, 2019

    o godzinie 7:51

    Odpowiedz

    Gmina bedzie musiała dołożyć do nowo budowanego Ratusza.Spółka ma chęci z pustą kasą.Gmina ma zamiar sprzedać dwie albo trzy nieruchomości i zasili konta społeczki.
    Ciekawe czyj to bedzie Ratusz Spółki czy Gminy ??

    • Eugeniusz Maksymowicz mówi:

     Paź 23, 2019

     o godzinie 19:09

     Odpowiedz

     Czcigodny Panie Józefie B. – myli się Pan, albowiem kasa spółki „Nowe Centrum”jet pusta i tu Pan ma rację, ala spółka „Promenada”, która została wchłonięta przez spolkę „Nowe Centrum”, ma kasę pełną i ona zabezpieczy możliwość finansowania tej budowy.

     Wystąpi tylko taki drobiazg, a mianowicie na konto Gminy nie będzie wpływała dywidenda ze spółki „Promenada”, ale kto by się taką „dupr.lą” przejmował.

     Panie Józefie zachęcam Pana i wszystkich mieszkańców Gminy Miedzyzdroje zainteresowanie się przetargiem na budowę oczyszczalni w Międzyzdrojach, bo jeśli ta inwestyja skończy się fiaskiem, to PKP będzie musiało odświeżyć stare tablice i na dwocu kolejowym w Międzyzdrojach powiesić tablicę „Świnoujście – Międzyzdroje” z czego najbardziej cieszył się będzie członek Rady Nadzorczej spółki Promenada Pan Aleksander Jasiukiewicz i Pan Adam Szczodry członek rady nadzorczej spółki ZWiK, będący również Sekretarzem Gminy Międzyzdroje.

     Dla wtajemniczonych nie powinno to być zaskoczeniem, albowiem na spotkaniu z mieszkańcami Gminy Międzyzdroje Pan Burmistrz Bobek stwierdziłe, że jest „WIZJONEREM” i wierzy, że w przyszłości Gmina Międzyzdroje połączy się z Gminą Świnoujście.

     W moim przekonaniu działania Pana Burmistrza Bobka, a właściwie ich brak w sprawie oczyszczalni jest realizacją jego wizji – czyli Międzyzdroje na powrót staną się dzielnicą Świnoujścia.

     Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy Gminy Międzyzdrokje w porę się zreflektują i przerwą ten „CHOCHOLI TANIEC” ludzi ze Świnoujścia, zwanych bardziej uczenie „WYSPĄ SZWAGRÓW”, którzy osaczyli Pana Burmistrza Bobka i przepędzą ich na „CZTERY WIATRY” zanim będzie za późno.

     Pozdrawiam