Coraz bliżej do budowy trasy rowerowej Wokół Zalewu Szczecińskiego na terenie Gmin Wolin i Międzyzdroje. Burmistrzowie Wolina, Międzyzdrojów oraz Wicestarosta Kamieński pracowali nad rozwiązaniami technicznymi oraz montażem finansowym do projektu polsko-niemieckiego jaki ma być złożony w ramach środków Interreg. Jak zaznacza Eugeniusz Jasiewicz, dofinansowanie inwestycji może sięgnąć, aż 92,5%!

Sieć ma być elementem ogólnowojewódzkiej sieci rowerowej, której łączna długość sięga około 1000 kilometrów. W trakcie spotkania dyskutowano o prefinansowaniu i przystąpieniu trzech samorządów do inwestycji. Trasa ma biec od Skoszewa przez Zagórze i Recław, następnie do Płocina i Międzyzdrojów. Ścieżki rowerowe będą w linii rozgraniczenia dróg gminnych bądź powiatowych czy traktów leśnych. Finansowanie ma wynosić 7,5% i ma zostać pokryte przez samorządy.

Uzgodniliśmy, że do 14 czerwca poszczególne rady muszą podjąć uchwały o wyrażeniu zgodę na zawarcie porozumień i przystąpieniu do realizacji. Spotkanie było bardzo dobre, bo pokazało różne problemy związane integralnie z ustawą o drogach – podkreśla Burmistrz Wolina.

Wszystko ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2019 roku bądź na początku 2020 roku. Drugi fragment o którym rozmawiano jest na etapie uzgodnień i dotyczy odcinka od Międzywodzia do Międzyzdrojów. Ścieżka ma przebiegać częściowo przez tereny Wolińskiego Parku Narodowego, przez co sprawa zapewne się przeciągnie.