Gmina Dziwnów rozpoczyna pierwsze w tym roku opryski przeciw meszkom i komarom. Walkę z owadami, podobnie jak w latach ubiegłych,  podjęliśmy za pośrednictwem specjalistycznej firmy z Kamienia Pomorskiego – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

„Tuż przed weekendem majowym zleciliśmy wykonanie wylewki środka larwicydowego, by zapobiec inwazji komarów. Miejscami najbardziej strategicznymi były przede wszystkim okolice wód stojących, rozlewisk oraz cieków wodnych.

W drugiej połowie maja zaplanowaliśmy pierwszy z zabiegów odkomarzania metodą zamgławiania termicznego (odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. By zapewnić spokój mieszkańcom naszej gminy jak i przebywającym u nas turystom zaplanowaliśmy także kolejne tury odkomarzania w czerwcu oraz w lipcu.  Jest to niestety   proces który wymaga  określonych warunków atmosferycznych, dlatego  podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady jesteśmy zależni od pogody.

Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli powoduje zauważalne zmniejszenie populacji komarów w naszej gminie co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę.”

UM w Dziwnowie