W sobotę, 5 maja br.  na stadionie przed własną publicznością IV-ligowy Gryf Kamień Pomorski podejmował Inę Goleniów.  Spotkanie to było bardzo istotne dla obu zespołów, ponieważ obie ekipy przed tym meczem dzieliły zaledwie dwa punkty w tabeli IV ligi. Pomimo wielu sytuacji do strzelenia gola i dość dynamicznej gry 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Na uwagę zasługuje dobra postawa bramkarza kamieńskiego zespołu, który oprócz kilku wzorowych interwencji zdołał wybronić przysłowiową „setkę” wprawiając w osłupienie zespół przyjezdnych. Z ławki rezerwowych Iny Goleniów dało się usłyszeć komentarz: jak on to obronił?  Przez całe spotkanie drużynę miejscowych wspierał Klub Kibica Fanatycy Gryfa.

Po nienajlepszym początku w rundzie wiosennej Gryf Kamień Pomorski zaczął odrabiać straty i  skutecznie oddalił się od dolnej części IV-ligowej tabeli. Gryfiarze nie przegrali meczu od pięciu kolejek ligowych, począwszy od 23 kolejki, zaliczając w tym czasie trzy wygrane i dwa remisy. Nasza ekipa co prawda zaliczyła niedawno porażkę w meczu derbowym z Vinetą Wolin, ale póki co było to zaległe spotkanie z 18 kolejki ligowej.

Po 27 kolejkach Gryf Kamień Pomorski z dorobkiem 37 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli. W niedzielę, 13 maja br. o godz. 12.00 nasz zespół rozegra wyjazdowe spotkanie z Gryfem Polanów, który również ma na koncie 37 punktów i aktualnie zajmuje 11 miejsce.  Warto dodać, że Polanów również od wielu kolejek nie doznał porażki, pomijając mecz z liderem IV ligi Bałtykiem Koszalin, który póki co jest poza zasięgiem wielu zespołów i pewnie podąża do III ligi. Zapowiada się zatem bardzo wyrównane i zacięte spotkanie, na które zaprasza Prezes Klubu MKS Gryf Kamień Pomorski Adrian Majewski.

Skład Gryfa Kamień Pomorski: Ireneusz Benedyczak, Kamil Bogusz, Adrian Chodorowski, Szymon Smerdel, Mikołaj Karbowiak, Adrian Kronkowski, Kamil Kacperek, Kornel Pflenc, Damian Karczmarski, Norbert Kłoda, Bartosz Szczęsny

Ławka rezerwowych: Filip Daroszewski, Adrian Wanagiel, Paweł Wanagiel, Kacper Pęcak, Mateusz Wróbel, Sebastian Dańczak

Tekst i foto: D. Klamborowski