Są urokliwe i stały się nieodzownym elementem Zalewu Kamieńskiego. Ich popularność jest bardzo duża, bo jak pokazuje serwis booking.com, o rezerwację wolnego terminu wcale nie jest tak łatwo. Wszystko najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Jak uchwyciło czuje oko naszego drona na marinie technicznej trwa budowa kolejnych tego typu obiektów.

Mowa o houseboatach, czyli pływających domach. Obecnie firma specjalizująca się w ich wynajmnie ma w ofercie pięć różnych domków mogących pomieścić od 2 do 6 osób. Każdy z Houseboatów wyposażony jest w silnik zaburtowy oraz konsole z kołem sterowym, zapewniając łatwe sterowanie jednostkami bez dodatkowych uprawnień. Ponadto każdy dom na wodzie posiada salon z aneksem kuchennym, sypialnie oraz łazienkę z prysznicem.

Firma należąca do Konrada Bożykowskiego z pomocą unijnego dofinansowania realizuje na terenie mariny budowę 10 nowych obiektów. Inwestycja ma kosztować blisko 2 mln złotych. Inwestycja uzyskała ponad 900 tys. dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.