Jak donoszą włoskie media, napastnik Pogoni Szczecin Adrian Benedyczak zagra w spadkowiczu z Serie A, Parmie. Młody piłkarz z Kamienia Pomorskiego zostanie tym samym klubowym kolegą słynnego Gianluigiego Buffona.

O tym, że Benedyczak przeniesie się do Parmy, informuje dziennikarz Mirco Calemme. Jego zdaniem zawodnik Pogoni zjawi się we Włoszech na testach medycznych na początku przyszłego tygodnia, a następnie podpisze umowę ze spadkowiczem z włoskiej ekstraklasy. Parma miała wygrać walkę o Benedyczaka między innymi z Bolonią.

Choć Parma spadła do Serie B, szefowie tego klubu mają ambitne plany i chcą jak najszybciej wrócić do elity. Najlepiej świadczy o tym zakontraktowanie legendarnego Gianluigiego Buffona, który podpisał z tym zespołem dwuletni kontrakt. Dla włoskiego bramkarza jest to powrót do rodzimego klubu po wielu latach gry w Juventusie i krótkim epizodzie w PSG.

20-letni Benedyczak w poprzednim sezonie Ekstraklasy strzelił trzy gole. Wcześniej zanotował udane wypożyczenie do pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Wychowanek Pogoni jest reprezentantem Polski do lat 21.